Lüleburgaz Protherm Servisi

Lüleburgaz Protherm Servisi

Lüleburgaz Protherm Servisi

Lüleburgaz Protherm servisi bu ilde bulunan ve müşterilerin beğenisini kazanarak favori kombi servislerinden biri olmaktadır. Kombi insanlık için çok faydalı bir buluş olup özellikle kış aylarında sağlamış olduğu ısı ve sıcak su sayesinde kişilere maksimum performans sağlamaktadır. Kombi kullanımında marka çok önemli bir husus olmaktadır. Protherm markası da önem ve kalite açısından üst sınıfta yer alan cihazlardan birisi olmaktadır. Protherm kombinin uzun süreli ürün garantisi bulunup, yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 

Kombinin kullanım ömrünün uzun olması için kombinin arızalanmasını beklemeden düzenli bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Kombinin bakımı zor olmayıp yılda bir rutin bakımları bulunmaktadır. Bu bakımlarda kombinin iç tesisatında bir problem var mı yok motorunda oluşacak bir arıza var mı yok mu buna bakılmaktadır. Kombinin bakım onarımı yetkili servisler tarafından yapılmalı ve bakımı geldiğinde hemen Lüleburgaz Protherm servisi aranması gerekmektedir. Bakımı yapılacak cihazın toplam bakım süresi yaklaşılmalara 20 ile 30 dakika arasında olmaktadır. Bakım zaman almamaktadır. Bu yüzden gözde büyütülmemeli ve cihazın düzenli yapılması gereken işlemleri yapılmalıdır. Kombi bakımları genellikle kış ayları gelmeden yapılması gerekmektedir. Çünkü yaz aylarında sıcak su kullanımının dışında kapatılan kombilerde çeşitli tıkanma olayı ve teknik arızalar oluşabilmektedir. Ayrıca bakımın dışında cihazda herhangi bir arıza oluşması halinde de muhakkak ilk olarak teknik servis aranması gerekmekte ve teknik servisin verdiği bilgilerin dışında farklı bir işlemin kombiye uygulanmaması gerekmektedir.

 

Kombi Bakımı Düzenli Yapılmadığı Takdirde Ne Olur?

Lüleburgaz Protherm servisi tarafından verilen bilgilere göre kombi kullanımından verim almak için ve cihazın kullanım süresinin uzaması için bakımının ortalama olarak yılda en az bir defa yapılması gerekmektedir. Yeni alınan kombilerin de aynı şekilde her yıl bakımı yapılması gerekmektedir. Kombilerde herhangi bir problem olmasa bile rutin bakımı yapılması gereklidir. Aksi halde bu bakımı rutin şekilde ve düzenli periyotlarda yapılmazsa eğer beklenmeyen bir zamanda kombi arıza vererek kombinin içinde bulunan önemli parçalar zarar görebilmektedir. Bu durum da daha büyük maddi zararlara yol açabilmektedir. Çünkü kombi parça değiştirme işlemi bakımdan daha maliyetli olmaktadır. Kombinizin daha fazla külfetli olmasını istemiyorsanız eğer bakım kriterlerine dikkat edilmesi şarttır.

 

Kombi Kullanırken Bilinmesi Gereken Özellikler

Kombi kullanıcıları bu cihazı kullanırken dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

 • Kombi ayarını istediğiniz ayarda tutarak ısı ona göre ayarlanmaktadır. Su ve ısı manüel olarak ayarlanmaktadır.
 • Cihazın bakımlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Cihazda bulunan bar değeri 1.5 ile 2 bar değerinde olması gerekmektedir.
 • Cihazda bulunan sorunlara kesinlikle kendiniz müdahale etmeden servise haber vererek servisin gelip müdahale etmesi beklenmelidir.
 • Cihazdan maksimum performans alınması için en az 3 peteğin aktif olarak çalıştırılması gerekmektedir. Çünkü az çalışan Petek işe cihaz durup durup çalışmaktadır. Bu durum da cihaza daha çok enerji sarf ettirmektedir.
 • Petekleri gece hiçbir şekilde kapatmamak gerekli ve sadece derecesi kısılması gerekmektedir.
 • Peteğin içerindeki havayı sürekli kontrol etmek gerekli ve peteğin havası varsa eğer düzenli olarak alınması gereklidir. Çünkü havası alınmayan petek ısı vermez.
 • Kombi bakımı yapılırken kombinin ısı verdiği petekleri de birkaç yılda bir temizlenmesi gerekmektedir. Kombi bakım servisine bu işlemi yaptıracağınızı söylediğiniz takdirde onlar peteğin içinin temizlik kirlilik durumuna bakmaktadırlar. Temizlenecek olduğunda bu bilgiyi verirler. Aksi halde peteklerin içi dolduğunda ısıyı yeteri kadar vermez ve cihaz kendini kasarak daha fazla enerji sarf eder. Bu durum da hem ısınmamaya hem de faturanın fazla gelmesine sebebiyet vermektedir.
 • Lüleburgaz Protherm Servisi

  Bilgileri

  Telefon 0542 288 7008
  Mail destek@luleburgazkombi.com
  Çalışma Saatleri 08:00 – 19:00
  Adres Lüleburgaz Merkez

   

Share this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ŞİMDİ ARA