Neva Kombi Oda Termostatı Parametre Ayarları

Neva Kombi Oda Termostatı Parametre Ayarları

Demirdöküm Neva kombilerde oda termostatı bağlantısı sonrasında, kombini parametre ayarlarının değiştirilmesi gerekir.  Demirdöküm Neva Kombi oda termostatı parametre ayarı nasıl yapılır, kabloları nasıl bağlanır, hakkındaki makalemizi sizler için hazırladık.

Oda Termostatı Kablolarının Bağlanması : 

Demirdöküm Neva model kombide, genellikle diğer kombilerde olduğu gibi oda termostatı bağlantı yeri kısa devre edilmiş şekilde değildir. Demirdöküm Neva kombinin metal kapağını sökerek, anakart kasasını öne eğdiğinizde, oda termostatı bağlantısı 3’lü klemens halinde karşımıza çıkmaktadır ve kablo uçları kısa devre değil, boştadır. Öncelikle termostattan gelen kabloları resimdeki kahverengi ve Beyaz kabloların olduğun klemenslere bağlıyoruz. Daha sonra kombinin termostatı tanıması ve termostatın çalışması için kombi parametre ayarlarını  değiştiriyoruz.

 

Demirdöküm Neva kombi parametre ayarını yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta da parametre ayarlarını aynen anlatıldığı gibi harfiyen yerine getirmektir. Anlatılandan farklı yapacağınız herhangi bir işlemde kombiniz yanlış çalışacaktır.

Öncelikle açma kapama tuşuyla Neva kombiyi kapalı moda alınız. Ekranda 1 ile 2 bar arası basınç değerini göreceksiniz. Ardından seri bir şekilde,

1- kalorifer suyu +
2- kalorifer suyu –
3- kullanım suyu +
4- kullanım suyu –

 

tuşlarına  basın ardından MODE tuşuna uzun basılı tutun. Ekranda “__ __ ” şeklinde bir simge belirecek.

Servis ayar kodu için kullanım suyu + tuşuna 2 defa basın ekranda 11 servis ayar kodu görünecek.

Ardından MODE tuşuna basın.

PP 01 parametresi ekranda yanıp sönecektir. Artık ayar menüsü girildiği için burada dikkatli olunmalı harici ayarlar değiştirilmemelidir. Oda termostatı ayar kodu PP 06 dır.

PP 01 den PP 06 parametresine gitmek için kullanım suyu + tuşuna basarak parametreler arasında ilerlenmelidir. PP 06 (oda termostatı ayar kodu) parametresi önce PP sonra 06 şeklinde dönüşümlü yanıp sönerken ayar için MODE tuşuna uzun basılı tutmalısınız.

Ekran  termostatsız kullanımı ifade eden “00” ayarı görünecektir.  kalorifer suyu + tuşuna bir kez basarak ayarı “01” olarak değiştirmelisiniz. Bu ayar ile oda termostatı moduna geçmektedir. Yaptığınız ayarı hafızaya kaydetmek için MODE tuşuna uzun basınız.

Ekranda PP 07 parametresi yanıp sönmeye başlayacaktır. yani PP 06 ayarı hafızaya alındığı için otomatik olarak PP 07 ayarına kendisi geçmektedir.

PP 07 yanıp sönerken servis modundan çıkmak için cihazın on/off  ( açma kapama ) tuşuna basınız.

Ekranda “__ __” şekli görünecek, tekrar ( açma kapama )  tuşuna basınız.

Ekranda basınç değeri gözükecektir.  Kombi paremetre ayarları tamamlanmış demektir. Şimdi termostatı test edebilirsiniz.

Share this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ŞİMDİ ARA